100 let od založení nemocnice v Uherském Hradišti

V úterý 18.6. se třídy V., VII., VIII., IX., a X.S. v rámci odpoledního vyučování vydaly do Slováckého muzea na výstavu zvanou 100letí nemocnice v Uherském Hradišti.

Výstava zachycuje stoletou historii uherskohradišťské nemocnice od jejího vzniku v roce 1942, zakládání jednotlivých oddělení, stavbu pavilonů a významné osobnosti až po nemocnici v době covidu. Kromě textů výs4tava zahrnovala dobové fotografie a historické předměty přímo z nemocnice.

Paní průvodkyně žákům připomněla to nejzajímavější z celé éry nemocnice a pověděla jim, jak to v nemocnici chodí, jaké profese jsou zde potřeba a jak je nemocnice pro všechny důležitá. Žáci si mohli navzájem vyzkoušet ošetřit drobná poranění, vyzkoušet si kontrolu zraku apod. Výstava byla zajímavá a všem se moc líbila.

100 let vysílání Československého rozhlasu na jihovýchodní Moravě

Český rozhlas v roce 2023 oslavil 100 let existence. V rámci prohlídky muzea jsme se výstavy zúčastnili i my.

Výstava přibližuje 100 let technického i programového vývoje rozhlasu i dnešní roli moderního veřejnoprávního média. Projekt připomene první rozhlasovou stanici Radiojournal a vznik brněnského studia, významné regionální rozhlasové osobnosti a události, program a hudbu v jednotlivých obdobích i vývoj výrobní, přenosové a vysílací techniky.